Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Podujatia

Tanečné štúdio prepisovalo históriu na Majstrovstvách Európy - Balaton jún 2015

foto-tanecne studio rozhanovce.jpgVšetko začalo už pred niekoľkými týždňami, kedy sa stále len ako nováčikovia v súťažnom kolotoči Tanečné štúdio Adriany Vrbovej zúčastnilo na celoslovenskej súťaži vo výrazových tancoch – Levice Showtime 2015. Už tam naše tanečné talenty boli nečakane preradené z kategórie B do „Á-čka“, ktoré znamená už vyššie nároky a zásluhy v tanečnej brandži. 7 z 9 tancov dokonca získali prvenstvo a zároveň postup na Majstrovstvá Európy, ktoré sa práve koncom júna konali pri Balatone v Maďarsku. Za všetko hovoria štatistiky – účasť viac ako 4300 tanečníkov, Rumuni, Maďari, Slováci, Cyperčania, Číňania, Mongoli a mnoho iných preukazovali svoje tanečné schopnosti na najvyššej úrovni.

Počas štyroch dní porota zhliadla a hodnotila  vyše 864 choreografií. Naše Tanečné štúdio reprezentovalo s 8 choreografiami, ktorých výsledky zaznamenali obrovský úspech:

Kategória B

Tieň : 1. miesto

Kategória A 

Čínsky tanec : 2. miesto
Taranttela Napoletana : 6. miesto
Yablochko : 1. miesto
Balada : 1. miesto
Pozdišovksý čardáš : 2. miesto + Mimoriadna cena poroty za ukážkové spracovanie folklóru
Šariš polka : 2.miesto + Mimoriadna cena poroty za ukážkové spracovanie folklóru
Paso doble : 1. miesto

Okrem toho v sobotu 27.6.2015 porota vybrala niekoľko skupín, aby sa prezentovali na slávnostnom Galakoncerte pre maďarskú národnú televíziu TV DUNA a práve košicko-rozhanovské zastúpenie malo tú česť vystúpiť s tancom Balada, ktorý nominovala hlavná porotkyňa súťaže.

Z kuloárov súťaže sme sa dozvedeli, že Tanečné štúdio Adriany Vrbovej prepisovalo históriu majstrovstiev, pretože okrem vysokého počtu ocenení ponúklo ako jediný subjekt škálu tancov rôznych štýlov, od moderného, spoločenského, cez scénický, divadelný ba až ľudový, čo sa len tak u tých istých detí nevidí.

Vzhľadom na to, že naše deti sa súťaží zapájajú iba druhý rok a máme za sebou iba sedem súťaží s regionálnym a celoslovenským významom, práve na ME 2015 sme sa zapísali vo veľmi pozitívnom svetle čo nám osobne tlmočili aj hlavní organizátori súťaže.

A aby sme neukrátili našich priaznivcov, rodičov, priateľov a okruh podporovateľov, ktorým vďačíme za materiálnu a finančnú podporu, pozývame všetkých na slávnostný Galakoncert do rozhanovského amfiteátra, v nedeľu 30. augusta večer, kde v plnej sile, zvuku a efektu svetiel predvedieme víťazné i novonaštudované tance a pozveme si aj výnimočných hostí.


 

dnes je: 22.7.2019

meniny má: Magdaléna

podrobný kalendár

Oznámenie o zrušení trvalého pobytu

Oznámenie o zrušení trvalého pobytu

Prerušenie distribúcie elektriny

Prerušenie distribúcie elektriny

Pozvánka na letný futbalový turnaj

Pozvánka na letný futbalový turnaj

Upozornenie pre vlastníkov pozemkov

Oznámenie o plánovanom výrube drevín/krovinatých porastov. V súlade s ustanovením § 47 ods.7 zákona č.543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov si dovoľujeme , ako osoba poverená držiteľom povolenia na podnikanie v energetike podľa zákona č.251/2012 Z.z. spoločnosťou Východoslovenská distribučná, a.s. oznámiť, plánov

Upozornenie pre občanov , ulica Krátka

Upozornenie pre občanov, ulica Krátka

Dovolenka - všeobecná lekárka

Dovolenka - všeobecná lekárka

Zmena ordinačných hodín MUDr.Erna Vavrová

Zmena ordinačných hodín MUDr.Erna Vavrová

Oznam zo zdravotného strediska.

Všeobecná lekárka MUDr.Erna Vavrová oznamuje zmenu ordinačných hodín od 1.5.2019. Viď. príloha

webygroup
ÚvodÚvodná stránka